Історія автостанцій

Історичні факти
Автостанція Березне була введена в дію 7 листопада 1967 році.

Спочатку в адміністративному відношенні вона відносилась до Костопільського АТП- 15632, в подальшому – до Березнівського АТП-15643. Автостанція мала 1 касове вікно, працювало 3 касири, 1 сторож, 1 старший касир, 2 кондуктори. В 1973 році автостанція вже мала 3 касових вікна, з яких перша каса обслуговувала міжгородні рейси, друга каса обслуговувала приміські маршрути, третя каса реалізувала попередні квитки і працювала на поясних квитках. Основні каси були обладнані механічними ЕККА моделі “ОКА-400” та дерев’яними рахівницями. В приміщенні автостанції працювало кафе та буфет.

Першими начальниками автостанцій були Прачук М.В., Усач Ф.П., Сазонов О.М.,(1972 — 1993 рр).


Історичні факти
Автостанція Демидівка була утворена в 1962 р. рішенням шляхового відділу райкому партії Демидівського району. Автостанція мала одне касове вікно, 4 чоловіки персоналу, мала свій готель для ночівлі водіїв та кондукторів. Касових апаратів не було, працювали на відривних квитках та дерев’яних рахівницях. Автостанція обслуговувала до 150 пасажирів в день. Першим начальником автостанції був Місюра В.С., в подальшому його замінив Ясиновський О.І.


Історичні факти
З 1969 р. автостанційне обслуговування пасажирів в смт Зарічне виконувалось в станційному павільйоні на території сьогоднішньої автостанції. В той час персонал автостанції складався з 3 чоловік, в тому числі один старший касир і два касири. Старшим касиром працювала Хотневич М.А.

Автостанція мала одну касу, яка була обладнана дерев’яною рахівницею та поясними квитками. В 1981 році введено в дію нове приміщення автостанції. При цьому персонал складався з трьох касирів та одного старшого касира. Старшим касиром працювала Сільман С.І.


Історичні факти
Автостанція Здолбунів була введена в експлуатацію з 1968 року.
Приміщення автостанції мало 4 касових вікна. Робочі місця касирів були обладнані механічними ЕККА моделі “ОКА-400”та дерев’яними рахівницями, з яких дві каси працювали безпосередньо на мізоцький напрямок, одна каса на рівненський напрямок і одна каса на острозький напрямок.
Пасажиропотік був до 1000 чоловік на день на мізоцький напрямок та до 500 чоловік на рівненський напрямок.
Персонал автостанції нараховував 20 чоловік.
Першими начальниками автостанції були Бондар О.С., Габор В.М., Кравчук М.П.

Історичні факти
Перший пункт автостанційного обслуговування пасажирів м. Корець розташовувався в центрі міста. В 1970 році було введено в дію сучасне приміщення автостанції з належною інфраструктурою. Приміщення автостанції мало 3 касових вікна, з яких дві каси працювали в режимі постійного продажу квитків, одна каса — для попереднього продажу квитків на основі поясних квитків. Дві основні каси були обладнані механічними ЕККА моделі “ОКА-400” та дерев’яними рахівницями. Автостанція обслуговувала до 168 приміських та до 29 міжміських рейсів. Персонал автостанції складав 25 чоловік, в тому числі 10 касирів, 4 кочегари, 2 двірники, 3 прибиральники, 1 старший касир, 3 перонних контролера.

Автостанція мала свій власний готель, який складався з 5 кімнат на 12 місць, де могли відпочивати як водії, так і мешканці та гості міста. Персонал готелю складався з двох адміністраторів. На автостанції була обладнана власна баня. Першими начальниками автостанції були Сухий Л.Й., Павленко Л.Й., Стасюк Ю.П., Клеванець В.О., Зінчук Є.В.


Історичні факти

Перше автостанційне обслуговування пасажирів в м. Костопіль відбувалось в пасажирських пунктах, які розміщувались спочатку в центрі міста в звичайному 2-кімнатному будинку, а в подальшому в залізничному вокзалі, в кузові автобуса. В жовтні 1975 р було введено в експлуатацію сучасне приміщення автостанції Костопіль. На автостанції було 4 касових вікна, з яких 3 каси були обладнані механічними ЕККА моделі “ОКА-400”та дерев’яними рахівницями, одна каса була резервна для реалізації поясних квитків. Перша каса обслуговувала до 1500 пасажирів за день, 2-га каса — до110 пасажирів за день, 3-я каса — до 300 — 400 пасажирів за день, загальний пасажиропотік за день був до 2900 чоловік. Автостанція обслуговувала 16 маршрутів та 64 рейса в день. На автостанції працювало 24 працівника. Першим начальником автостанції був Касянчук П.І., в подальшому Міхневич М.О., Лугін В.В., Мирун С.І., Павловський Ю.М.

Автостанція підпорядковувалась о підприємству “Обласне об’єднання автобусних станцій”.


Історичні факти
Сучасне приміщення автостанції Млинів було побудовано в 1978 році.

Автостанція мала три каси, з яких 2 каси працювали щоденно, а третя каса в дні підвищеного пасажиропотоку. Всі каси були обладнані механічними ЕККА моделі “ОКА-400” та дерев’яними рахівницями. Персонал автостанції складався з 21 чоловіка, в тому числі 10 касирів, 3 диспетчери, 3 перонних контролери, 2 прибиральники, 2 двірники. Автостанція обслуговувала до 50 приміських рейсів, 128 міжміських транзитних рейсів, 7 міжміських прямих рейсів. Середній показник пасажиропотоку в день був до 1000 чоловік.

Першим начальником автостанції була Семенюк Софія Дмитрівна.


Історичні факти
Перше приміщення автостанції Радивилів (Червоноармійська) було побудовано у вигляді павільйона в центрі міста в 1960 р.

Автостанція мала 6 працівників, в т.ч. 2 касири, 2 диспетчери, 1 прибиральник. На автостанції було 1 касове вікно, яке було обладнане механічним ЕККА та дерев’яною рахівницею. Пасажиропотік був до 2000 осіб в день. Першими керівниками автостанції були Смирнов П.С., Жаров О.І., які мали посаду старшого диспетчера. 05 листопада 1977 р. було побудоване нове приміщення автостанції з повною інфраструктурою обслуговування пасажирів та транспорту. Приміщення мало окремо кімнату касирів, кімнату відпочинку водіїв, кімнату диспетчера та зал для пасажирів.

Автостанція мала 11 чоловік персоналу, в т.ч. 4 касири, 2 диспетчери, 2 перонних контролери, 2 прибиральника. Автостанція мала два касових вікна, які були обладнані механічними ЕККА моделі “ОКА-400” та дерев’яними рахівницями. Керівниками автостанції були Марченко О.І., в подальшому Компанієць . В зв’язку з тим, що будівля автостанції була побудована при в’їзді в місто, пасажиропотік був в межах 1000 чоловік в день.


Історичні факти

Автостанція Сарни була збудована в 1969 році. До цього касовий пункт був в різних частинах міста, в тому числі на перехресті центральних доріг м. Сарни, на центральній площі і т.д. Приміщення автостанції передбачало 4 касових вікна, з яких 3 каси були обладнані механічними ЕККА моделі “ОКА-400”, четверта каса реалізовувала проїздні квитки. На автостанції працювало 18 працівників, в тому числі 8 касирів, 4 диспетчера, 3 перонних контролера, 2 прибиральника. Автостанція обслуговувала до 1000 пасажирів в день, по 63 відправлення, в подальшому по129 відправлень в день, мала 6 посадочних платформ.

Першими керівниками автостанції були Полютін С.І., Портяненко В.П., Сорока Й.В., Кайдалов М.П., Плиско Ф.С., Кузло В.О., Зубчинський М.А.